сите категории
Контактирајте не

Е-пошта: info@nttank.com

Телефон: +-86 513 81601166-

Додај: Додади: 3888 intинтонг РД, Ксингрен, Тонгжу, ianиангсу, Кина

ISO стандарден резервоар за течност

  • Слика на производот
  • Пребарување

Тип на резервоар:

20’ ISO full frame collar tank, Type UN Portable Tank T11, insulated, steam heated, top side rails fitted

Димензии на рамката:

20 'x 8' x 8'6 "

Капацитет:

21,000 1 литри (+ / - XNUMX%)

24,000 1 литри (+ / - XNUMX%)

25,000 1 литри (+ / - XNUMX%)

26,000 0 литри (+1 / - XNUMX%)

MGW:

36,000 кг

Tare (est.):

3,550 кг +/- 3%

3,650 кг +/- 3%

3,750 кг +/- 3%

3,800 кг +/- 3%

Максимална носивост:

32,450 кг

32,350 кг

32,250 кг

32,200 кг

Дизајн притисок:

4 Бар

Тест притисок:

6 Бар

Max. Allowable Vacuum:

0.41 Бар

Design Temp:

-40 ℃ до + 130 ℃

Vessel Material:

SANS 50028-7 WNr 1.4402 / 14404 (Ц <0.03%), еквивалентно на 316L

Школка: Ладно валана завршница 2Б

Крај: Топло валани или ладно валани, полиран внатрешно до 1.2 микрони CLA

Дебелина на школка:

4.4 номинална

Ends Thickness (A.F):

4.5 мм номинално

4.6 мм номинално

Corrosion allowance:

0.2mm

Материјал на рамка:

GB / T 1591-Q345D или SPA-H (или еквивалентно)

Frame to Shell:

304 нерѓосувачки челик

Corner castings:

ИСО 1161 - 8 исклучено

Код за дизајн на садови:

ASME VIII Div.1 where applicable.

Радиографија:

Шел:

Завршува:

ASME Спот

ASME целосен

Агенција за инспекција:

LR или BV

Пренесен товар:

Погледнете ги списоците со опасни товари за преносен резервоар Т11 на ООН

Редење:

Секој контејнер е одобрен за 10 високо редење

Одобренија за дизајн:

IMDG T11, CFR 49, ADR / RID, CSC, TC, TIR, ISO, UIC, US DOT


Контактирајте не