сите категории
Контактирајте не

Е-пошта: info@nttank.com

Телефон: +-86 513 81601166-

Додај: Додади: 3888 intинтонг РД, Ксингрен, Тонгжу, ianиангсу, Кина

Електричен резервоар за греење

  • Слика на производот
  • Пребарување

Тип на резервоар:

20’ ISO full frame collar tank, Type UN T11 Portable Tank, insulated, fitted with electrical heating system.

Димензии на рамката:

20 'x 8' x 8'6 "

Капацитет:

24,000 литри +/- 1%

Код за дизајн на садови:

ASME VIII Div.1 каде е применливо


Контактирајте не