сите категории
Контактирајте не

Е-пошта: info@nttank.com

Телефон: +-86 513 81601166-

Додај: Додади: 3888 intинтонг РД, Ксингрен, Тонгжу, ianиангсу, Кина

Резервоар за битумен

  • Слика на производот
  • Пребарување

Тип на резервоар:

20 'ISO резервоар за јака со целосна рамка, преносен резервоар Тип UN T3 за битумен

Димензии на рамката:

20 'x 8' x 8'6 "

Код за дизајн на садови:

ASME VIII Div.1 каде е применливо

Агенција за инспекција:

LR, BV или CCS

Пренесен товар:

битумен

Редење  

Секој контејнер е одобрен за 10 високо редење

Одобренија за дизајн:

IMDG T3, CFR 49, ADR / RID, CSC, TC, TIR, ISO, UIC, US DOT 


Контактирајте не