сите категории
Контактирајте не

Е-пошта: info@nttank.com

Телефон: +-86 513 81601166-

Додај: Додади: 3888 intинтонг РД, Ксингрен, Тонгжу, ianиангсу, Кина

Резервоар од 10ft

  • Слика на производот
  • Пребарување

Тип на резервоар:

10’ ISO full frame collar tank, Type UN Portable Tank

Димензии на рамката:

10’ x 8’ x 8’6” (2991mm X 2438mm X 2591mm)

Капацитет:

6,000-10,000 Litres +/- 1%

Код за дизајн на садови:

ASME VIII Div.1 каде е применливо

Одобренија за дизајн:

IMDG, CFR 49, ADR/RID, CSC, TIR, ISO


Контактирајте не