е-маилinfo@nttank.com
×

Стапи во контакт

ISO стандарден резервоар
Дома> Производи > ISO стандарден резервоар
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3

ISO стандарден резервоар за течност


Тип на резервоар:20 'ISO резервоар за целосна рамка со јака, преносен резервоар T11 UN, изолиран, загреан на пареа, поставени горните странични шини
Димензии на рамката:20 'x 8' x 8'6 "
Капацитет:21,000 1 литри (+ / - XNUMX%)24,000 1 литри (+ / - XNUMX%)25,000 1 литри (+ / - XNUMX%)26,000 0 литри (+1 / - XNUMX%)
MGW:36,000 кг
Таре (проценка):3,550 кг +/- 3%3,650 кг +/- 3%3,750 кг +/- 3%3,800 кг +/- 3%
Максимална носивост:32,450 кг32,350 кг32,250 кг32,200 кг
Дизајн притисок:4 Бар
Тест притисок:6 Бар
Макс. Дозволен вакуум:0.41 Бар
Температура на дизајнирање:-40 ℃ до + 130 ℃
Материјал на садот:SANS 50028-7 WNr 1.4402 / 14404 (Ц <0.03%), еквивалентно на 316L
Школка: Ладно валана завршница 2Б
Крај: Топло валани или ладно валани, полиран внатрешно до 1.2 микрони CLA
Дебелина на школка:4.4 номинална
Дебелина на крај (AF):4.5 мм номинално4.6 мм номинално
Додаток за корозија:0.2mm
Материјал на рамка:GB / T 1591-Q345D или SPA-H (или еквивалентно)
Рамка до школка:304 нерѓосувачки челик
Аголни одливки:ИСО 1161 - 8 исклучено
Код за дизајн на садови:ASME VIII Div.1 каде што е применливо.
Радиографија:Шел:ASME Спот
Завршува:ASME целосен
Агенција за инспекција:LR или BV
Пренесен товар:Погледнете ги списоците со опасни товари за преносен резервоар Т11 на ООН
Редење:Секој контејнер е одобрен за 10 високо редење
Одобренија за дизајн:IMDG T11, CFR 49, ADR / RID, CSC, TC, TIR, ISO, UIC, US DOT

Пребарување

е-маил goToTop