е-маилinfo@nttank.com
×

Стапи во контакт

Прилагодено специјално резервоар
Дома> Производи > Прилагодено специјално резервоар
  • 01-水印
  • 2
  • 1
  • 1
  • 01-水印
  • 2
  • 1
  • 1

Резервоар за жолт фосфор


Тип на резервоар:20' ISO резервоар за јака со целосна рамка, тип UN Пренослив резервоар T14, изолиран, се загрева на пареа, опремен со горните странични шини.
Димензии на рамката:20 'x 8' x 8'6 "
Капацитет:17,500 литри +/-2%
MGW:36,000 килограми
Таре (проценка): 3,650 kg ± 3%
Максимална носивост:32,350 kg
дизајн притисок:4 бар
Тест притисок:6 бар
Температура на дизајнирање:-40 ° C до + 130 ° C
Макс. Дозволен вакуум:0.41 бар
Материјал на садот:SANS 50028-7 WNr 1.4402/1.4404 (C<0.03%), 316L нерѓосувачки челик
Школка: Ладно валана завршница 2Б
Завршува: Топло валани или ладно валани, полиран внатрешно до 1.2 микрони CLA
Дебелина на школка:4.4 мм номинално
Дебелина на краевите:4.7 mm номинален по формирањето
Додаток за корозија0.2 mm
Материјал на рамка:GB / T 1591 - Q355D или SPA-H (или еквивалентно)
Рамка до школка:304 нерѓосувачки челик
Аголни одливки:ИСО 1161 - 8 исклучено
Код за дизајн на садови:ASME VIII Div.1 каде е применливо
Радиографија:Шел:ASMEFull
Завршува:ASME целосен
Агенција за инспекција:LR
Пренесен товар:Видете ги списоците на опасни товари за UN Portable T14 резервоар; 
Yellowолт фосфор UN1381
Редење:Секој контејнер одобрено за 10 високо редење
Одобренија за дизајн:IMDG T14, CFR 49, ADR/RID, CSC, TC, TIR, ISO, UIC, US DOT.


Пребарување

е-маил goToTop