е-маилinfo@nttank.com
×

Стапи во контакт

Прилагодено специјално резервоар
Дома> Производи > Прилагодено специјално резервоар
  • 01-水印
  • 1
  • 2
  • 3
  • 01-水印
  • 1
  • 2
  • 3

Тефлон обложен резервоар


Тип на резервоар:Резервоар со јака со целосна рамка ISO 20', резервоар од типот UN Portable T14 тефлонски обложен
Неизолирани, не се загреваат со пареа, вградени горните странични шини.
Димензии на рамката:6058 2438 x x 2591mm
Капацитет:20,000 литри +/- 2%
MGW:30,480 кг
Таре (проценка): 4,780 kg (без поставата) +/- 5%
Максимална носивост:25,700 кг
Работен притисок:4 Бар
Тест притисок:6 Бар
Макс. Дозволен вакуум0.41 Бар
Температура на дизајнирање:-40 ° C до + 93 ° C
Материјал на садот:ASTM A240 304 Топло валани бр.1 финиш
Материјал за обложување:3 mm Тефлонски или еквивалентен
Дебелина на школка:5 mm Номинална
Дебелина на краевите:8 mm Номинално пред формирање
Материјал на рамка:GB/T 1591 - Q355D или SPA-H
Рамка до школка:304 нерѓосувачки челик
Аголни одливки:ИСО 1161 - 8 исклучено
Код за дизајн на садови:АСМЕ VIII дел 1
Радиографија:Шел:ASME Спот
10% обработени краеви:ASME целосен
Агенција за инспекција:LR или BV
Редење:Секој контејнер е одобрен за 10 високо редење
Одобренија за дизајн:IMDG T14, CFR 49, ADR/RID, CSC, TC, TIR, ISO, US DOT


Пребарување

е-маил goToTop