е-маилinfo@nttank.com
×

Стапи во контакт

Прилагодено специјално резервоар
Дома> Производи > Прилагодено специјално резервоар
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Резервоар за одделение за храна


Тип на резервоар:20' ISO резервоар за јака со целосна рамка, тип UN Пренослив Резервоарот Т11, изолирани, со греење на пареа, вградени горните странични шини
Димензии на рамката:20 'x 8' x 8'6 "
Капацитет:21,000 литри (+ /- 1%)24,000 литри (+ /- 1%)25,000 литри (+ /- 1%)26,000 литри (+0 /- 1%)
MGW:36,000 кг
Таре (проценка):3,550 kg +/- 3%3,650 kg +/- 3%3,750 kg +/- 3%3,800 kg +/- 3%
Максимална носивост:32,450 кг32,350 кг32,250 кг32,200 кг
дизајн притисок:4 Бар
Тест притисок:6 Бар
Макс. Дозволен вакуум:0.41 бар
Температура на дизајнирање:-40 ℃ до +130℃
Материјал на садот:SANS 50028-7 WNr 1.4402 / 14404 (Ц <0.03%), еквивалентно на 316L
Школка: Ладно валана завршница 2Б
Завршува: Топло валани or Ладно валано, полиран внатрешно до 1.2 микрон CLA 
Дебелина на школка:4.4 номинална
Завршува дебелина (AF):4.5 мм номинално4.6 мм номинално
Додаток за корозија:0.2mm
Материјал на рамка:GB/T 1591-Q355D или SPA-H (или еквивалентно)
Рамка до школка:304 нерѓосувачки челик
Аголни одливки:ИСО 1161 - 8 исклучено
Код за дизајн на садови:ASME VIII Div.1 каде што е применливо.
Радиографија:Шел:ASME Спот
Завршува:ASME целосен
Агенција за инспекција:LR или BV
Редење:Секој контејнер одобрен за 10 високо редење
Одобренија за дизајн:IMDG T11, CFR 49, ADR / RID, CSC, TC, TIR, ISO, UIC, US DOT


Пребарување

е-маил goToTop