е-маилinfo@nttank.com
×

Стапи во контакт

Прилагодено специјално резервоар
Дома> Производи > Прилагодено специјално резервоар
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3

Резервоар за прегради


Тип на резервоар:20' ISO резервоар за јака со целосна рамка, тип UN Преносен резервоар T11, изолиран, со греење на пареа, вградени горни странични шини;
Опремени со три заварени вертикални рамни прегради во форма на V со благо кривина и зајакнување во средината.
Со H200 x 100 x 8 x 5.5 долни странични надолжни греди, бесплатни конструкции за промашување во непосредна близина на четири одлеаноци од долниот агол.
Димензии на рамката:20 'x 8' x 8'6 "
Капацитет:26,000 литри (+0 / -1%)
MGW:36,000 кг
Таре (проценка):4,050 kg (+/- 3%)
Максимална носивост:31,950 kg
Дизајн притисок:4 Бар
Тест притисок:6 Бар
Макс. Дозволен вакуум0.41 Бар
Температура на дизајнирање:-40 ° C до + 130 ° C
Материјал на садот:SANS 50028-7 WNr 1.4402 / 1.4404 (Ц <0.03%), еквивалентно на 316L
Школка: Ладно валана завршница 2Б
Краевите: топло валани или ладно валани и внатрешно полирани до 1.2 микрони CLA
Дебелина на школка:4.4 мм номинално
Дебелина на краевите:4.5 mm номинално по формирањето
Додаток за корозија:0.2 mm
Материјал за преградна плочаASTM A240 –316L – номинална дебелина од 3 мм, 3 комплети, заварени вертикални рамни прегради против пренапони во форма на V со благо заобленост и зајакнување во средината.
Материјал на рамка:GB/T 1591 - Q355D или SPA-H (или еквивалент)
Рамка до школка:304 нерѓосувачки челик
Аголни одливки:ИСО 1161 - 8 исклучено
Код за дизајн на садови:ASME VIII Div.1 каде што е применливо.
Радиографија:Шел:ASME Спот
Изработени краеви:ASME целосен
Агенција за инспекција:LR
Пренесен товар:Погледнете ги списоците со опасни товари за преносен резервоар Т11 на ООН
РедењеСекој контејнер е одобрен за 10 високо редење
Одобренија за дизајн:IMDG T11, CFR 49, ADR / RID, CSC, TC, TIR, ISO, UIC, US DOT


Пребарување

е-маил goToTop