е-маилinfo@nttank.com
×

Стапи во контакт

Дома> Производи > Прилагодено специјално резервоар
Иновативни

Прилагодени специјални резервоари за секоја индустрија

Во NTtank нудиме широк спектар на прилагодени специјални резервоари дизајнирани да ги задоволат уникатните потреби на различни индустрии. Нашите тенкови се изградени со прецизност и квалитет, обезбедувајќи безбеден и ефикасен транспорт на различни материјали.

Основана во мај 2007 година, Nantong TANK CONTAINER CO., LTD (NTtank) е професионален производител на контејнери за ISO тенкови лоциран во Нантонг, Џиангсу, Кина, блиску до Шангај. NTtank е првата подружница во целосна сопственост на Square Technology Group. NTtank има други пет подружници во целосна сопственост и еден истражувачки институт.

Прилагодени специјални резервоари за секоја индустрија

Сигурни решенија

Обезбедуваме сигурни решенија кои се прилагодени на специфичните барања на секоја индустрија.

супериорен квалитет

Нашите приспособени специјални резервоари се изградени да ги издржат најтешките услови и да даваат исклучителни перформанси.

Прилагодено

Специјални тенкови

NTTANK нуди широк спектар на приспособени решенија за резервоари за различни индустрии, вклучувајќи логистички транспорт, енергија и хемиска индустрија, морски истражувања, течна храна и електронски материјали.

Изберете ја вашата индустрија за приспособување

NTTANK нуди широк асортиман на резервоари за различни индустрии, вклучително и огистички транспорт, енергија и хемиска индустрија, морски истражувања, течна храна и електронски материјали.

Процес на прилагодување на резервоарот

Откријте како NTTANK може да создаде прилагоден специјален резервоар за вашата индустрија.

 • Прилагоден резервоар
 • Специфично за индустријата
 • Прилагодено решение
01
01

Барање за клиенти

02
02

Комуницирајте ги потребите на клиентите

03
03

Цитат

04
04

Примерок инспекција

05
05

Потврда на клиентот

06
06

Масовно производство

Откријте ја разновидноста на нашите прилагодени специјални резервоари

материјали

материјали

материјали

Изберете од различни висококвалитетни материјали за да обезбедите издржливост и доверливост во вашиот прилагоден резервоар.

Премази

Премази

Премази

Одлучете се за напредни облоги за заштита од корозија и продолжување на животниот век на вашиот специјализиран резервоар.

Фитинзи

Фитинзи

Фитинзи

Изберете прецизни фитинзи дизајнирани беспрекорно да се интегрираат со вашиот сопствен резервоар, оптимизирајќи ги перформансите.

додатоци

додатоци

додатоци

Подобрете ја функционалноста со нашата палета на специјализирани додатоци за резервоари, прилагодени на вашите уникатни барања.

Обезбедување и контрола на квалитет

 • 1

  Нашите контејнери за резервоари ISO стандард се изградени со врвна технологија и иновативен дизајн, обезбедувајќи највисоко ниво на безбедност и ефикасност за вашиот бизнис.

 • 2

  Напредната производствена опрема, како што е SAF плазма/TIG машината за заварување, нè прави да имаме една од најнапредните производни линии во светската индустрија за производство на контејнери за резервоари.

 • 3

  NTtank, со стручен тим од највисоко ниво во полето на контејнери со резервоари, секогаш посветува внимание на изградбата на тим за таленти и постојано бара соработка и размена со научноистражувачки институции од повисоко ниво. Младоста, специјализацијата и познавањето се карактеристики на управувањето со таленти . Акумулирањето на искуство во техничко менаџирање во текот на изминатите години му овозможува на претпријатието тесно да ги комбинира технологијата и пазарот.

3
2
1

Прилагодени специјални резервоари

Водејќи го патот во производството на контејнери за резервоари

Со докажано успешно искуство, NTTANK е главен производител за ISO стандард и прилагодени специјални резервоари. Нашата посветеност на квалитетот и иновативноста нè издвојува на пазарот. Нашата широка база на клиенти и деловна дистрибуција поставуваат цврста основа за одржлив развој и раст на Square Technology Group.

 • 12000 единици/година

  NTtank ги снабдува и стандардните ISO UN преносливи тенкови и прилагодените специјални резервоари, со годишен капацитет од 10,000 стандардни ISO тенкови и 2,000 специјални тенкови од повеќе типови, како што се тенкови SWAP, Reefer тенкови, тенкови со електрично загревање, различни резервоари за обложување (гума, PE, тефлон, Chemline, Saekaphen, итн.), Резервоари за киселина AHF. Резервоари со водород пероксид, резервоари со метален натриум, резервоари со амонијак со висока чистота, резервоари T20/T22, резервоари за гас T50 (печат ASME U и U2), офшор резервоари за транспорт на течни производи.

 • Извоз во 55 земји

  Со широка база на клиенти и деловна дистрибуција во повеќе од 55 земји и региони, во моментов имаме над 500 клиенти вклучени во различни области како што се финансиски лизинг, логистика и транспорт, енергија и хемиска индустрија, морски истражувања, електронски материјали итн. Нашата широка база на клиенти и бизнис дистрибуцијата постави цврста основа за одржливиот развој и раст на Square Technology Group.

слика

Напредна опрема за производство

Со напредна опрема за производство, како SAF плазма/ТИГ машина за заварување. Роундо валалница, автоматско заварување Милер МИГ и рачна машина за заварување ТИГ, целосно автоматска 3Д опрема за пасивација за мариноване, како и целосно автоматизиран систем за тестирање на рендген во реално време итн. што нè прави да имаме една од најнапредните производни линии во резервоарот во светот индустрија за производство на контејнери.

1
2
3

Искуство и експертиза на кои можете да им верувате

Во областа на производството на контејнери за резервоари, NTtank е развиен од единечни стандардни тенкови до стандардни тенкови и специјални резервоари во рок од 16 години. Благодарение на континуираните напори во изминатите години, ги формиравме карактеристичните производи со предностите на индустрискиот развој. Во конкурентна и тешка глобална економија, производството на NTtank одржува стабилна стапка на раст секоја година.

Процесно тестирање

Процесно тестирање

Рамка: статичко тестирање и тестирање на шински удар
Сад: Х-зраци NDT тестирање Хидрауличен тест, тест за херметичка состојба

Производствени капацитети

Производствени капацитети

Сите увезени машини, вклучително и автоматско плазма заварување, машина за ролери за тестирање на радиографија во реално време, 3D систем за земање киселина и пасивација, целосна линија за минирање итн.

Одобрување за извлекување

Одобрување за извлекување

Според класификационите друштва како LR, BV, ccs итн.

Одобрување за извлекување

Одобрување за извлекување

Секој мал детал го заслужува нашето големо внимание, а секоја мала акција е составен дел од работната сила на компанијата.

Сертификати

Положивме сертификати за системот ISO9001, ISO14001 и ISO45001. ја добивме квалификацијата за производство на мобилни садови под притисок C2, сертификат ASME. исто така, класификациони друштва како што се CCS, LR, BV, RMRS, DNV и така натаму. Нашите производи се во согласност со прописите за управување со транспортот на различни земји во Европа и Америка, затоа може да се транспортираат на глобално ниво.

Со кои клиенти соработувавме

 • Мисија

  Посветен на обезбедување на комплетно решение за опремата за ладен ланец и логистика на контејнери на резервоари, придонесувајќи за општеството

 • Визија

  Да се ​​биде светски водечки производител на контејнери за замрзнувачи и резервоари

 • Вредности

  На прво место на клиентите, ориентација кон вработените, пред сè на квалитетот, фокус на иновации, водена чесност и прагматичен

John Doe

Резервоарот ISO стандард на NTTANK ја менува играта за нашиот бизнис. Тие ги надминаа нашите очекувања.

John Doe

John Doe

Резервоарот ISO стандард на NTTANK ја менува играта за нашиот бизнис. Тие ги надминаа нашите очекувања.

John Doe

Резервоарот ISO стандард на NTTANK ја менува играта за нашиот бизнис. Тие ги надминаа нашите очекувања.

John Doe

John Doe

Резервоарот ISO стандард на NTTANK ја менува играта за нашиот бизнис. Тие ги надминаа нашите очекувања.

мај

Резервоарот ISO стандард на NTTANK ја менува играта за нашиот бизнис. Тие ги надминаа нашите очекувања.

мај

мај

Резервоарот ISO стандард на NTTANK ја менува играта за нашиот бизнис. Тие ги надминаа нашите очекувања.

Разговарајте со нашиот експерт

е-маил goToTop